کتری برنامه دانشجو اندازی برنامه دانشجو

کتری: برنامه دانشجو اندازی برنامه دانشجو مشاوره دانشگاه دانشگاه دانشجویان برنامه ریزی

گت بلاگز اخبار اجتماعی مدیریت مصرف، راه‌نجات کوتاه‌مدت یا اساسی؟

یکی از مهم‌ترین شعارهایی که از ابتدای دولت دوازدهم جهت حل بحران آب و برق مطرح می‌شود این است که مدیریت مصرف می‌تواند مسئله کم آبی و خاموشی کشور را برطرف کند، ای

مدیریت مصرف، راه‌نجات کوتاه‌مدت یا اساسی؟

مدیریت مصرف، راه نجات کوتاه مدت یا اساسی؟

عبارات مهم : مدیریت

یکی از بااهمیت ترین شعارهایی که از ابتدای دولت دوازدهم جهت حل بحران آب و برق مطرح می شود این است که مدیریت مصرف می تواند مسئله کم آبی و خاموشی کشور را برطرف کند، این در شرایطی است که درکنار این موضوع، هنوز کارهای اجرایی آبی و برقی بسیاری در کشور نیمه کاره باقی مانده و مورد نیاز است که دولت به این طرح ها نیز توجه کند.

به گزارش ایسنا، مدیریت مصرف و تقاضا گرچه موضوعی مهم و قابل توجه است ولی اینکه تمام بار کمک به حفظ پایداری شبکه آب و برق بر دوش مشترکان باشد، کافی نیست؛ هرچند وزیر نیرو باوری اساسی به این عنوان دارد و در آخرین صحبت های خود نیز بار دیگر صراحتا اعلام کرده که راه حل و کلید حل مسئله آب شرب و برق در دست مردم است.

مدیریت مصرف، راه‌نجات کوتاه‌مدت یا اساسی؟

وی اعتقاد است اگر از همین امروز به طور جدی مسئله اصلاح مصرف و دور شدن از بدمصرفی در دستور کار قرار بگیرد مطمئنا در این دو بخش مهم، تابستان امسال را بدون مسئله سپری خواهیم کرد.

شرایط پیش رو اردکانیان را در شرایط پیچیده ای قرار داده، همین مساله نیز موجب شده است که مدیریت مصرف را عالی ترین راه حل در کوتاه مدت بداند ولی این در شرایطی است که در بسیاری از کارها همچون خروج نیروگاه های فرسوده، زیاد کردن کارکرد نیروگاه ها، استفاده و بازچرخانی از پساب و بسیاری از موارد دیگر نیز دچار عقب ماندگی هستیم و باید کارها جدی در این زمینه صورت بگیرد.

یکی از مهم‌ترین شعارهایی که از ابتدای دولت دوازدهم جهت حل بحران آب و برق مطرح می‌شود این است که مدیریت مصرف می‌تواند مسئله کم آبی و خاموشی کشور را برطرف کند، ای

بر اساس آمار در حال حاضر ۳۰۰۰ هزار مگاوات نیروگاه فرسوده در سراسر کشور وجود دارد که طبق براوردهای صورت گرفته پنج سال وقت جهت جایگزینی این نیروگاه ها نیاز است علاوه بر این نیز هر نیروگاه جدیدی که احداث شود به ۲ میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد که در صورت تامین این مبلغ می توان با نیروگاه های اسقاطی خداحافظی کرد.

از سوی دیگر با توجه به گسترش روزافزون صنایع آب بر، استفاده از پساب یکی از عالی ترین راهکارها جهت کم کردن معضل کمبود آب است همچنین به علت کمبود منابع آبی در سال های آتی چاره ای جز تفکیک آب مصرفی بخش های متفاوت از آب شرب باقی نمی ماند. این مساله در شرایطی است که به طلای خاکستری در کشور عزیزمان ایران علی رقم برنامه های از پیش عنوان شده است توجه نمی شود.

وضعیت منابع آبی در کشور عزیزمان ایران به شکلی است که می بایست علاوه بر تدابیر مدیریت مصرف به مساله پروژه های اجرایی نیز توجه شود و به نظر می رسد که تاکید بر مدیریت مصرف گرچه در کوتاه مدت پاسخگو باشد، املا بی شک نمی توان تنها به این شعار جهت سال های دور نیز تکیه کرد.

مدیریت مصرف، راه‌نجات کوتاه‌مدت یا اساسی؟

واژه های کلیدی: مدیریت | مدیریت | نیروگاه | کوتاه مدت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz